fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Со минимална плата во Македонија може да се купат 480 леба, а во Србија 804

Лебот како балкански симбол за стандард може да биде една од „мерките“ колку е вредна просечната плата

Лебот како балкански симбол за стандард може да биде една од „мерките“ колку е вредна просечната плата во Македонија и колку лебови може да се купат со истата кај нас и во останатите земји од регионот и пошироко.Така, со минимална плата во Македонија може да се купат 480 леба, во Црна Гора 517, во Косово 600, во БиХ 622, во Србија 804 итн.https://denesen.mk/

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close