fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиТоп вести

Со усвојувањето на ребалансот субвенции и за пчеларите

Поддршка е обезбедена и за пчеларите каде за околу 6.100 пчелари исплатени ќе бидат 212 милиони денари

Со усвојувањето на Ребалансот, поддршка е обезбедена и за пчеларите каде за околу 6.100 пчелари исплатени ќе бидат 212 милиони денари, поддршка за производство на македонски мед кој докажано е најквалитетен и најбаран мед на пазарите, најави министерот Љупчо Николовски.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close