fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Сом од 82 килограми уловен во Вардар

ВИДЕО-Сомот го уловил скопјанецот Назми Акташи, на кого риболовот му е хоби.

Во реката Вардар, во близина на Велес за време на викендот е уловен сом долг 2 метри и 10 сантиметри и тежок 82 килограми.

Сомот го уловил скопјанецот Назми Акташи, на кого риболовот му е хоби.https://sitel.com.mk/som-od-82-kilogrami-uloven-vo-vardar

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close