ВестиМакедонија

Сончево и топло, попладне дожд и грмежи

Времето денеска ќе биде сончево и топло, а попладне ќе има локална нестабилност со појава на пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен северозападен, а во западните подрачја повремено засилен ветер од западен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 18, а максималната ќе достигне од 25 до 33 степени.

Од вторник до четврток на повеќе места ќе биде нестабилно со честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close