fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Сончево и многу топло, попладне со умерена облачност

За викендот нестабилно време

Сончево и многу топло, попладне со умерена облачност. Кон крајот на денот наместа ќе има појава на локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка Ckonje времето утре 09.07.2021 град тмин. тмакс. Ckonje 19 38 тетово 18 38 маврово 15 31 охрид 17 32 битола 17 36 прилеп 18 35 кр.паланка 16 33 св. николе 19 36 штип 20 37 берово 12 32 д.капија 21 38 струмица 20 35 евгелија 22 39 тетово св. николе маврово берово штип д. Kanuja охрид прилеп струмица битола гевгелиа YB-9“

Денес преку денот ќе се задржи многу топло, со зголемена облачност попладне. Кон крајот на денот наместа ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Нестабилно на повеќе места ќе биде во деновите од викендот, кога во попладневните часови на места ќе има и поинтензивни процеси во форма на невреме со појава на град. Температурата во овие два дена ќе биде пониска за неколку степени.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден сабота (10.07) недела (11.07) време понеделник (12.07) вторник (13.07) Bemep среда (14.07) променлив променлив 13 до 21 мин.тем. (C) мак.тем. (°C) ув 12 до 20 променлив 29 до 37 12 до 20 28 до 35 12 12до 21 8 30 до 37 13 до 22 8 32 до 39 8 32 до 39“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close