fbpx
Агро бизнисВестиТоп вести

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност

До вторник ќе биде сончево и стабилно со локална облачност.

Во понеделник времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од променлив правец.

Можно е да е слика од map и текст кој вели „Kp. паланка Ckonje тетово времето утре 24.05 2021. ад мин. макс. Ckonje 12 31 тетово 12 29 маврово 10 24 охрид 12 27 битола 11 31 прилеп 13 30 кр.паланка 12 29 CB. николе 13 30 штип 14 31 берово 10 28 д.капија 15 33 струмица 14 32 гевгелија 15 34 св. николе аврово берово гип д. капија охрид прилеп струмица битола гевгелија“

Во следните денови ќе преовладува значително топло време. До вторник ќе биде сончево и стабилно со локална облачност. Во вторник попладне ќе има услови за изолирана нестабилност проследени со засилен јужен ветер. Од среда во попладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, а оваа нестабилност ќе се одржува и во четврток преку денот особено на истокот од земјата.

Можно е да е слика од текст кој вели „AeH BTopHиK (25.05) cpeAa (26.05) Bpeme 4eTBpToK (27.05) neToK (28.05) Bemep ca6oTa (29.05) 11 Ao 17 mиH.Tem. (°℃) maK.Tem. (°℃) Ao 16 26 Ao 33 10 Ao 15 27 Ao 33 Ao 15 24 Ao 31 Ao 14 24 Ao 30 25 25Ao 31“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close