fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаМлад земјоделец

Сончево и топло со мала облачност и повремен ветер

Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 17, а максималната ќе достигне од 27 до 33 степени.

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен јужен, а во западните делови повремено засилен ветер од западен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 17, а максималната ќе достигне од 27 до 33 степени.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден сабота (23.09) недела (24.09) време понеделник (25.09) вторник (26.09) ветер среда (27.09) 10 до 18 мин.тем. °C) мак.тем. (C) 11 до 18 29 до 35 12 до 19 25 до 32 9 до 15 22 до 27 8 до 14 23 до 28 22 до 27“

Во Скопје сончево и топло со мала облачност и со слаб до умерен југоисточен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 15, а максималната ќе достигне до 33 степени.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close