fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Сончево и топло време

По одделни котлини ќе има услови за појава на утринска слаба магла. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе се движи од 4 до 10 степени, а дневната од 23 д0 28 степени.

Сончево и релативно топло со мала локална облачност. По одделни котлини ќе има услови за појава на утринска слаба магла. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец.
Во Скопје сончево и релативно топло со мала облачност.
Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Времето утре 25.10 2022 Град Тмин. копи Тетово Тмакс. 8 26 6 Маврово 24 11 23 10 24 Kp. Паланка 6 Охрид Битола Прилеп Кр.Паланка Ckonje 8 25 24 Тетово 8 Св. Николе Св. Николе Штип 25 9 25 Маврово 9 26 4 Берово Штип 23 Берово .Капита Струмица Гевгелина 8 7 27 27 Д. Каиа Охрид 10 Прилеп 28 Струмица Бигола Гевгелита“

 

Продолжува периодот на претежно сончево и топло време за овој период од годината. По одделни котлини ќе има услови за појава на утринска слаба магла.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден среда (26.10) четврток (27.10) време петок (28.10) сабота (29.10) ветер недела (30.10) 5 до 12 мин.тем. (C) мак.тем. (C) до 11 22 27 3 до 11 20 до 26 до 10 19 до 1 до 9 18 до 24 18 до 25“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close