fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Сончево и ветровито со температура до 19 степени

Минималната температура ќе биде во интервал од -5 до 3, а максималната од 10 до 19 степени.

Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер повремено со брзина од над 60 км/ч и ќе биде најизразен долж Повардарието. Минималната температура ќе биде во интервал од -5 до 3, а максималната од 10 до 19 степени.

Во Скопје, сончево со мала локална облачност и со умерен до засилен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 0, а максималната ќе достигне до 17 степени.

И во наредните денови ќе се задржи сончево и потопло време со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. На крајот на работната недела ветерот ќе премине од северен кон јужен и ќе има зголемување на облачноста. 

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close