fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Сончево, попладне дожд, грмежи и ветер

Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 21, а максималната ќе достигне од 26 до 33 степен.

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, во попладневните часови особено во западните делови ќе има појава на локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 21, а максималната ќе достигне од 26 до 33 степен. УВ-индексот ќе изнесува 7.

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има услови за нестабилност и во делови од котлината појава на пороен дожд со грмежи. Минималната температура ќе се спушти до 18, а максималната ќе достигне до 32 степени.

До сабота ќе продолжи тековниов период на нестабилно време. Претпладне ќе има сончеви периоди, а во попладневните и вечерните часови наместа со пороен дожд и грмежи. Локално ќе има поинтензивни процеси во форма на невреме со пообилен дожд, силни електрични празнења, силен ветер иврем појава на град.

Од недела услови за нестабилност ќе има претежно во западните деловим, освен во понеделник кога ќе биде нестабилно на повеќе места во земјата. Од сабота дневната температура постепено ќе се зголеми.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close