fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Сончево со мала до умерена локална облачност

Максималната температура ќе биде во интервал од 13 до 19 степени.

ВРЕМЕТО ДЕНЕС (27.04): Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, долж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 13 до 19 степени.
Во Скопје сончево со мала облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Максималната температура ќе достигне 17 степени.
Можно е да е слика од текст кој вели „ден петок (28.04) сабота (29.04) време недела (30.04) понеделник (01.05) ветер вторник (02.05) променлив 2 до 6 мин.тем. °C) мак.тем. (C) 1до7 15 до 22 до 4до 9 16 до 22 до 10 19 до 25 6 до 10 17 до 23 15 до 20“
ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Во следните два дена ќе преовладува сончево време, утре со засилен северен ветер. Утринските температури ќе бидат пониски, особено во петок. За време на викендот во попладневните часови ќе има локално зголемување на облачноста со услови за краткотраен пороен дожд и грмежи. Дневната температура ќе биде во пораст.
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close