fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Сончево со мала до умерена локална облачност

Пораст на температурите, особено за време на викендот

Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец.
Во Скопје претежно сончево со слаб до умерен ветер од северен правец.

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка cKonje времето утре 04.04.2024 град мин. тмакс. Ckonje 5 23 тетово 4 21 маврово 2 12 охрид 4 18 битола 4 22 прилеп 5 21 кр.паланка 4 19 CB. николе 5 22 штип 23 берово 18 д.капија 24 струмица 22 евгелија 25 тетово св. николе маврово 6 1 6 берово штип 7 8 д. Kanuja охрид прилеп струмица битола гевгелија“

ВРЕМЕТО ВО НАРЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Ќе се задржи сончево време со умерена облачност и пораст на температурите, особено за време на викендот и почетокот на следната седмица. До недела ќе дува слаб, повремено засилен северен ветер.

Можно е да е слика од нацрт и текст

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close