fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Сончево со мала до умерена облачност

Најниска минимална температура во Лазарополе -2°C, највисока во Гевгелија 11°C.

Следува период на сончево време со мала до умерена облачност. До петок утринските температури ќе бидат пониски, а преку денот ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер. Од сабота температурите ќе бидат во пораст.

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка Ckonje тетово времето утре 03.04.2024 рад тмин. гмакс. Ckonje 3 22 тетово 2 20 маврово 0 13 охрид 3 17 битола 2 20 прилеп 3 19 кр.паланка 2 19 св. николе 4 21 штип 6 22 берово 2 18 Ð Kannja 6 23 струмица 5 22 евгелија 8 24 св. николе аврово берово штип охрид д. Kanuja прилеп струмица битола гевгелија“

Можно е да е слика од нацрт и текст

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close