fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Сончево со мала до умерена облачност, попладне на некои места со услови за краткотраен дожд

0 Берово, Лазарополе, 2 Попова Шапка, Маврови Анови, Крива Паланка, Претор, 3 Битола, 4 Прилеп, Крушево, Прилеп, Тетово, Охрид, Струмица, 5 Демир Капија, 6 Штип, Скопје-Зајчев Рид, Виница, Гевгелија, Дојран.

Сончево со мала до умерена облачност. Попладне на места ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 15 до 22 степена.
Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб променлив ветер. Максималната температура ќе достигне 22 степена.

 

МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ (во °С)
0 Берово, Лазарополе, 2 Попова Шапка, Маврови Анови, Крива Паланка, Претор, 3 Битола, 4 Прилеп, Крушево, Прилеп, Тетово, Охрид, Струмица, 5 Демир Капија, 6 Штип, Скопје-Зајчев Рид, Виница, Гевгелија, Дојран.
НАВРНАТ ВОДЕН ТАЛОГ за изминатите 24 часа до 8 часот (во l/m2)
15 Гевгелија, 5 Лазарополе, Претор, 2 Крива Паланка, Крушево, Струмица, Тополчани, Прилеп, 1 Виница, Тетово.
Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close