fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Сончево со мала облачност, утринските од -13 во Берово до -2 во Дојран

Максималната температура ќе биде во интервал од 3 до 10 степени.

 

Сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 3 до 10 степени.
Во Скопје сончево со мала облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната температура ќе достигне до 7 степени.
-13 Берово, -10 Маврови Анови, Крива Паланка, Битола, -9 Скопје-Петровец, Штип, Демир Капија, Попова Шапка, -8 Тетово, Прилеп, Струмица, -7 Крушево, Виница, -6 Скопје-Зајчев Рид, Охрид, Претор, -5 Гевгелија, Куманово, -2 Дојран.
ВИСИНА НА СНЕЖНА ПОКРИВКА ВО 7 ЧАСОТ (во cm)
50 Попова Шапка, 18 Маврови Анови, 3 Крушево, 2 Ѓуриште.
Можно е да е слика од текст кој вели „ден недела (12.02) понеделник (13.02) време вторник (14.02) среда (15.02) Bemep четврток (16.02) 8 до 2 мин.тем. (C) мак.тем. (°C) 6 до 2 2 до 10 до -6 до до 11 до 13 5 до 2 7 до 14 7 до 13“
ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Во недела ќе има зголемена облачност, умерен до засилен северен ветер и услови за локален слаб снег на планините. Од понеделник следува период на стабилно време со пораст на утринските и дневните температури.
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close