fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Сончево со умерена облачност, попладне локален дожд во западните делови

Максималната температура од 22 до 30 степени

Сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Попладне во југозападните делови ќе биде променливо облачно со локален дожд и услови за ретки грмежи.
Во Скопје сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од североисточен правец.
Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка Ckonje времето утре 29.09 2023. рад тмин. гмакс. Ckonje 13 29 тетово 12 27 маврово 8 18 охрид 13 22 битола 11 24 прилеп 12 24 кр.паланка 12 25 CB николе 13 27 штип 14 28 берово 6 23 дкапија 15 29 струмица 13 28 евгелија 16 30 тетово св. николе маврово берово штип д. Kanuja прилеп охриа струмица битола гевгелија“

Времето во следните денови: Утре во западните делови ќе има локален дожд и ретки грмежи. Потоа следува период на стабилно време со умерена облачност. Во недела и понеделник ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Температурата ќе биде во рамките на просекот за овој период од годината.

Можно е да е слика од текст

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close