fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиВидео/интервјуаМакедонијаТоп вести

Спасена дива мечка од стапица во атарот на село Брајчино

ВИДЕО

Полицајци спасија дива мечка фатена во стапица во атарот на село Брајчино.

„Во близина на манаститот Св. Петка полициски службеници од Регионалниот центар Југ, во атарот на селото Брајчино спасија дива мечка фатена во стапица“, соопштија од МВР за МИА.

Заедно со ветеринар, ловочувар и лица од ДЗС го спасиле животното, кое потоа е вратено назад во планината.

 

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close