fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Стабилно време со магла по котлините

Стабилно и претежно тивко со ниска облачност и магла по котлините. Попладне сончево со мала до умерена облачност.

Стабилно и претежно тивко со ниска облачност и магла по котлините. Попладне сончево со мала до умерена облачност.
Во Скопје претпладне со појава на магла и ниска облачност, преку денот сончево со умерена облачност.

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка Ckonje 17 14 времето утре 10.11.2022 рад мин. макс. Ckonje 5 15 тетово 2 14 маврово 3 14 охрид 6 битола 2 прилеп 4 кр.паланка 3 CB. николе 4 штип 5 берово 2 д Kannja 5 струмица 4 евгелија 7 тетово тетово св. николе 16 18 17 16 маврово берово штип 18 17 16 19 д. Kanuja охрид прилеп струмица битола гевгелија“

Во петок ќе биде променливо облачно со умерен, долж Повардарието засилен северен ветер. Попладне, во текот на ноќта и во сабота претпладне ќе има повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини повремен снег. Дневната температура ќе опадне за неколку степени.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден петок (11.11) сабота (12.11) време недела (13.11) понеделник (14.11) Bemep вторник (15.11) мин.тем. °C) мак.тем. (°C) до 9 2 до 9 12 до 18 до 6 променлив 1 9 до 16 2до7 11 до 17 до 6 12 до 18 11 до 17“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close