ВестиТоп вести

Субвенциите не стигнуваат до рацете на вистинските земјоделци

Субвенциите не стигнуваат до рацете на вистинските земјоделци, и го немаат ефектот што се очекуваше. Според струмичките производители, милиони евра се слеваат во аграрот повеќе од една деценија, а земјоделците тонат.

Со овие мислења не се согласува министерот Николовски. Тој вината ја префрла на претходната власт. Долги години биле водени лоши политики и не можело веднаш да се реагира.

Земјоделците од струмичко на средбата со министерот реагираа и дека субвенциите од претходната година треба да се исплаќаат пред старот на новата производствена сезона.


 

telma

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close