fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Тешка сообраќајка кај Сопотница, повреден млад возач

Сообраќајката се случила на регионалниот пат Кичево - Демир Хисар, во близина на с.Сопотница, демирхисарско

На 23.03.2024 во 20.45 часот во СВР Битола било пријавено дека на регионалниот пат Кичево – Демир Хисар, во близина на с.Сопотница, демирхисарско, патничко возило „ауди” со кичевски регистарски ознаки, управувано од М.Д.(36) од Кичево, излетало од коловозот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот констатирани во Клиничка болница Битола. Увид на местото извршила увидна екипа на СВР Битола.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close