fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Тешка сообраќајка се случи утрото на патот Кавадарци-Росоман

Три лица се повредени, од кои едно потешко. Двете лица се помлади на околу 23 години, едното повозрасно.

Тешка сообраќајка се случи утрото на патот Кавадарци-Росоман.
ТППЕ Кавадарци излезе на терен со 8 пожарникари, 2 возила за техничка интервенција и 1 амбулантно возило.
Три лица се повредени, од кои едно потешко. Двете лица се помлади на околу 23 години, едното повозрасно.
А.Б
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close