fbpx
Агро бизнисБез категоријаМакедонијаТоп вести

Трипуновски-Ако го слушавте гласот на земјоделците досега ќе им ги исплатевте субвенциите и по полето наместо трње ќе растеше жито

Реакција на Трипуновски на мерките и политиките на МЗШВ.

Каде што стапнавте, тревата ја исушивте!
Ако го слушавте гласот на земјоделците досега ќе им ги исплатевте субвенциите и по полето наместо трње ќе растеше жито.
Со тоа ваше слушање на нивниот глас од домаќини луѓе вие земјоделците ги направите социјални случаи!!!
И аман веќе прекинете со таа ваша политика,, ХАРТИЈА ТРПИ СЕ,,
Едно треба да знаете:
Не е идеата само да се носат некакви си мерки туку идеата е и да се ИСПЛАТАТ истите.
ПС:Тоа што сте сееле тоа и ќе жнеете, и тоа за МНОГУУУУ брзо, стои во Фејсбук статусот на Цветан Трипуновски
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close