fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Тутунарите бараат од пратениците да расправаат за лошиот тек на откупот на тутунот и бараат решение

Како тече откупот на тутунот? Дали тутунарите се задоволни или разочарани?

Тутунска надеж бара Парламетот да расправа за состојбите со откупот на тутунот од оваа реколта.

Почитувани..
И оваа година откупувачите на тутун ги користат поволностите што им ги дава законот и буквално ги пљачкаат тутунарите.
Ве молам да се закаже Собраниска седница на која ќе присуствува и делегација на тутунари како би се барем обиделе да најдеме начин да ги ублажиме последиците од вториот по ред катастрофален откуп.
Со почит
Тутунска надеж.
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close