fbpx
Вести

Тутунопроизводителите бараат повисока откупна цена за 20%

tutun

Тутунарите бараат 20 отсто повисока откупна  цена на тутунот. Односно   од 217 денари просечната откупна ценада се зголеми на 244 денари за килограм. Велат дека ваквотот барање е оправдано  – трошоците  на тутунопризводителите се зголемени,  а подобрен е и квалитетото на тутунот.


 

sitel

 

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close