fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Владата ќе носи одлука за поевтинување на над 50 прехранбени производи

Денеска на владина седница треба да донесе одлука со која ќе се намалат цените на над 50 прехранбени производи за најмалку 10 проценти

Владата денеска на седница треба да донесе одлука со која ќе се намалат цените на над 50 прехранбени производи за најмалку 10 проценти.

Референтна цена за намалувањето на цените за 10 проценти е 1 август, а одлуката ќе биде во сила до крајот на ноември годинава.

Производите опфатени со одлуката во маркетите ќе бидат означени со гарантирана цена. -Многу повеќе од 50 производи се, околу 25 категории.

На листата се речиси сите прехранбени производи, од пекарската, млечната, месната индустрија, а има и вид на наполитанки кои се продаваат во државава.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close