fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Во недела ќе преовладува сончево и топло време

Во недела ќе преовладува сончево и топло време. Минималните температури од 3 до 9 степени, а максималните до 26 степани. 

Во недела ќе преовладува сончево и топло време. Минималните температури од 3 до 9 степени, а максималните до 26 степани.

Времето во следните денови: За време на викендов ќе преовладува сончево и топло време. Во текот на следната седмица ќе се задржи сончево и топло време, но во попладневните часови ќе има појава на локален пороен дожд и грмежи, особено во вторник.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден недела (08.05) понеделник (09.05) време вторник (10.05) среда (11.05) Bemep четврток (12.05) � 3 до мин.тем, °C) мак.тем. (°C) променлив 4 до 10 19 до 26 5 до 11 20 до 27 4 до 11 19 до 26 5 до 10 20 до 27 22 до 28“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close