fbpx
Вести

Во Неготино поднесени 3.640 апликации за субвенции

Во Подрачната единица на МЗШВ во Неготино, се поднесени 3.640 апликации за субвенции за растително и сточарско производство од страна на земјоделци и сточари од Неготинско и Демиркаписко.

vo negotino podneseni 3640 aplikacii za subvencii

 

– Годинава аплицирањето беше по електронски пат, но и со доставување документи во просториите на нашата подрачна единица. Сепак доминираа земјоделците и сточарите кои своите барања за субвенции, ги доставија лично до надлежните лица, информираше Златко Пенков, раководител на подрачната единица на Министерството.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close