fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Во сабота облачно со повремени локални врнежи од дожд

Ќе дува силен југозападен ветер. Кон крајот на денот на планините врнежите ќе преминат во снег.

Променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, особено во крајните западни и крајните источни делови. Попладне наместа ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Ќе дува силен југозападен ветер. Кон крајот на денот на планините врнежите ќе преминат во снег.

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка времето утре 02.04.2022 град тмин. тмакс. Ckonje 7 16 тетово 8 15 маврово 2 3 охрид 7 11 битола 7 13 прилеп 6 12 кр.паланка 6 13 CB. николе 16 штип 17 берово дкапија струмица гевгелија Ckonje тетово николе ア маврово 7 8 штип берово 4 9 8 8 × прилеп 13 19 17 20 д. Kanuja охрид струмица бигола гевгелија“

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Ќе се задржи променливо облачно и посвежо време со повремени локални врнежи од дожд, а на планините со врнежи од снег. Утре ќе дува силен југозападен ветер, а попладне на места повторно ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи.

Можно е да е слика од текст кој вели „AeH HeAeлa (03.04) noHeAeлHиK (04.04) Bpeme BTopHиK (05.04) cpeAa (06.04) Bemep 4eTBpToK (07.04) MuH.meM. (°C) 0 Ao ん 4 -3 Ao 3 Mak.meM. (C) npomeHлиB 9 AO 18 1 Ao 5 9 Ao 16 2 Ao 6 12 Ao 18 ん Ao 9 14 Ao 22 14 AO 14Ao 21“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close