fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Во сабота претежно облачно и студено

И во следните денови ќе бидеме под влијание на влажна воздушна маса

Времето утре: Претежно облачно и студено. Во текот на денот со повремени врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка времето утре 09.10.2021 рад тмин. тмакс. Ckonje 9 11 гетово 6 8 маврово 3 охрид 9 битола 8 прилеп 8 кр.паланка 6 CB. николе 8 штип берово д.капија струмица евгелија 5 12 10 10 8 тетово Ckonje св. николе маврово берово штип 10 6 10 10 11 10 11 9 12 11 13 Ð. капија охрид прилеп струмица битола гевгелија“

И во следните денови ќе бидеме под влијание на влажна воздушна маса, времето ќе се задржи претежно облачно и студено со повремени врнежи од дожд. Врнежите повремено ќе бидат пообилни, на места со пороен карактер и проследени со засилен ветер.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден недела (10.10) понеделник (11.10) време вторник (12.10) среда (13.10) ветер четврток (14.10) 6 по 12 мин.тем. (C) мак.тем. (C) 7 до 12 10 до 16 до 10 11 до 17 2 2до9 10 до 17 до 9 10 до 16 8 до 13“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close