fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

На Арангел се степале во Скочивир

Пресметка меѓу жители на Гермијан и Егри

На 25.07.2021 во СВР Битола било пријавено дека во кругот на манастирот „Св.Архангел Михаил“ во с.Скочивир, општина Новаци, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу А.С. од с.Гермијан од една страна и Д.К. и С.Ј. од с.Егри од друга страна. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close