fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Во среда времето умерено до значително облачно и посвежо, по котлините со појава на магла

Во следните денови времето ќе биде умерено до значително облачно, претпладне по котлините со појава на магла.

Во среда времето умерено до значително облачно и посвежо, по котлините со појава на магла. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец, поизразен вдолж Повардарието. Во југоисточните делови претпладне ќе има услови за појава на краткотраен дожд.

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка CKonje времето утре 10.11.2021 град мин. макс. Ckonje 3 13 тетово 3 11 маврово 2 8 охрид 6 12 битола 11 прилеп 11 кр.паланка 11 св. николе 12 штип 13 берово 9 д.капија 12 струмица 12 гевгелија 14 тетово св. николе 5 4 2 3 4 маврово берово 人 1 6 6 9 штип K д. Kanuja струмица охрид прилеп битола гевгелија“

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Во следните денови времето ќе биде умерено до значително облачно, претпладне по котлините со појава на магла. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, поизразен во текот на утрешниот ден. Температурите ќе бидат пониски, утринските на места ќе се спуштаат под нулата.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден четврток (11.11) петок (12.11) време сабота (13.11) недела (14.11) ветер понеделник (15.11) променлив 1 до 7 мин.тем. °C) мак.тем. °C) 2до4 до променлив 10 до 15 -2 до 11 до 17 0до6 6 11 до 18 до 7 10 до 18 8 до 15“

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close