fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

„Водовод“Битола со известување-Поради дефект без вода селата од Кравари до Лажец и Гермијан

Ве известуваме дека во текот на денешниот ден 23.08.2023 среда, поради дефекти на водоводната мрежа со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од селата на потегот од Кравари до Лажец и Гермијан. Прекинот ќе трае до санирање на дефектот.

Ве известуваме дека во текот на денешниот ден 23.08.2023 среда, поради дефекти на водоводната мрежа со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од селата на потегот од Кравари до Лажец и Гермијан.
Прекинот ќе трае до санирање на дефектот.
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close