fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Времето денеска: Облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд

Минималните температури ќе се движат во интервал од 10 до 19 Целзиусови степени, а максималните од 16 до 29 степени

Времето денеска од изутрина ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, кои претежно на исток и југоисток ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Преку денот ќе биде значително посвежо и ќе дува умерен до силен северен ветер (и над 60 км/час) најизразен во горниот тек на Повардарието и во западните делови, информираат од УХМР. УВ- индексот ќе биде 6.

Можно е да е слика од нацрт и текст

Минималните температури ќе се движат во интервал од 10 до 19 Целзиусови степени, а максималните од 16 до 29 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и услови за појава на ретки грмежи. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Температурите ќе се движат од 16 до 21 Целзиусов степен.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close