fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Студено утро, преку ден облачно

Утрово -10 Попова Шапка, -6 Крушево, Маврови Анови, -3 Охрид, Претор, Дебар, -1 Струмица, Берово, 0 Крива Паланка, Тетово, Битола, Прилеп, Виница, Штип, 1 Куманово, Гевгелија 2 Демир Капија, Скопје-Петровец, Кавадарци, 3 Велес.

Наутро ќе биде студено, а преку денот сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб променлив ветер. Попладне облачноста ќе се зголемува.
Во Скопје наутро студено, а потоа сончево со мала облачност и претежно тивко.
Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „6 -2 -5 Kp. к.паланка паланка Ckonje времето утре 09.12.2023 рад мин. тмакс. Ckonje -3 7 тетово 3 4 маврово 3 охрид 7 битола 5 прилеп 4 кр.паланка 5 св. николе 7 штип 6 берово 6 д.капија 7 струмица 6 евгелија 11 тетово св. николе маврово -4 -4 3 -2 6 3 2 0 берово штип охрид д. Kanuja прилеп струмица битола гевгелија“

Можно е да е слика од текст

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close