fbpx
Агро бизнисВестиТоп вести

Замрзна Ротинско Езеро

Ротинско Езеро е омилена локација за битолчани

 

Замрзна Ротинско Езеро и направи прекрасен пејзаж како од бајките. Ротинско Езеро е всушност вештачка акумулација на Ротинска Река, југо-западно од селото Ротино. Живописната природа на Баба Планина, богатото културно наследство, велосипедските и пешачките патеки кои минуваат во близина, се главните причини поради кои Ротинско Езеро е омилена локација за битолчани.

Фото Ивона Кочов

 

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close