fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Земете чадор и денеска ќе врне

Во следниот период ќе се задржи променливо облачно време со повремени врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има во сабота. Во недела попладне и во понеделник ќе има преодно стабилизирање на времето, а од вторник се очекуваат нови врнежи од дожд.

Променливо облачно со кратки сончеви периоди и со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 7 до 14 степени.
Во Скопје Во Скопје променливо облачно со повремен дожд. Максималната температура ќе достигне 13 степени.
Можно е да е слика од текст кој вели „ден сабота (04.03) недела (05.03) време понеделник (06.03) вторник (07.03) ветер среда (08.03) променлив мин.тем. (C) мак.тем. (°C) 0до7 1до7 6 до 12 5 до 2 8 до 15 до 5 10 до 16 до 6 9 до 15 11 до 16“
МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ (во °С)
3 Охрид, Крушево, 4 Претор, 5 Берово, Битола, Крива Паланка, Прилеп, 6 Куманово, 7 Виница, 8 Скопје-Петровец, Дојран, 9 Штип, Гевгелија, 10 Демир Капија.
НАВРНАТ ВОДЕН ТАЛОГ за изминатите 24 часа до 7 часот (во l/m2)
15 Крушево, 13 Скопје-Петровец, Прилеп, 12 Битола, 10 Пожаране, 9 Д.Капија, 8 Куманово, Дебар, 7 Гевгелија, Берово, 6 Струмица, Кр.Паланка, Тополчани, 4 Штип, Виница, Дојран, Ѓуриште, 3 Охрид, Претор.
ВИСИНА НА СНЕЖНА ПОКРИВКА во 7 часот (во сm)
15 Попова Шапка.
ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Во следниот период ќе се задржи променливо облачно време со повремени врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има во сабота. Во недела попладне и во понеделник ќе има преодно стабилизирање на времето, а од вторник се очекуваат нови врнежи од дожд.
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close