fbpx
ВестиТоп вести

Земјоделците се информираат преку „Зелена Берза“

Митат Исмаиловски е земјоделец од селото Будаково. Денеска бевме на неговата фарма. Обработува голема земјоделска површина, а опремен е меѓу другата механизација и со еден од најсовремените трактори на светот американскиот JOHN DEERE. И тој вели дека оваа земјоделска машина е вистинско чудо. Задоволен е од дејноста со која се занимава и вели дека не планира да го напушти земјоделството.

При посетата во неговата фарма, тој истакна дека за сите новини во земјоделството се информира преку новиот веб портал Зелена берза. Воедно, Зелена Берза ја користел за некој совет плус, а ќе му помогнела многу и во иднина при изборот на неговата следна приклучна механизација или трактор.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close