fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Жител на Волкодери го привеле поради исечени 12 кубици дрва

На 29.10.2023 во с.Волкодери , ресенско, полициски службеници од СВР Битола- ОВР Ресен и РЦ ГР Запад го лишиле од слобода С.Ц.(41) од с.Волкодери, ресенско.

Полициски службеници лишиле од слобода лице од с.Волкодери, ресенско, за исечени околу 12 м3 огревни дрва, при што му биле пронајдени и предадени на Шумската полиција за понатамошна постапка.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок, стои во соопштението на МВР.

-На 29.10.2023 во с.Волкодери , ресенско, полициски службеници од СВР Битола- ОВР Ресен и РЦ ГР Запад го лишиле од слобода С.Ц.(41) од с.Волкодери, ресенско. При тоа биле пронајдени и одземени исечени околу 12 м3 огревни дрва, кои се предадени на Шумската полиција за понатамошна постапка. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок, стои во соопштението на МВР.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close