fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

12 годишно дете од село Лера донесено мртво во Клиничката болница во Битола- случајот е пријавен во полиција

Според пријавеното, на малолетникот му се слошило во домот, по што бил донесен во болницата.Лекар констатирал смрт без траги на насилство, а по наредба на Јавен обвинител телото било дадено на обдукција.

Во, понеделникот, во СВР Битола било пријавено дека на 12.03.2023 околу 21.30 часот во Клиничка болница Битола од неговите родители било донесен починат 12-годишник од с.Лера, битолско.

Според пријавеното, на малолетникот му се слошило во домот, по што бил донесен во болницата.Лекар констатирал смрт без траги на насилство, а по наредба на Јавен обвинител телото било дадено на обдукција.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close