fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Активирано портокалово ниво на опасност од високи температури до 43 степени

МЕТЕО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ПРОДОЛЖУВА ТОПЛИОТ БРАН со натпросечни температури за овој период од годината

Максималните температурни вредности вдолж Повардарието за 2 до 3 степени ќе го надминуваат 40-иот степен. И во наредните денови насекаде ќе биде активирано портокалово ниво на опасност од високи температури.

Времето во следните денови: Продолжува периодот на стабилно и многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината. Максималните температурни вредности вдолж Повардарието за 2 до 3 степени ќе го надминуваат 40-иот степен. И во наредните денови насекаде ќе биде активирано портокалово ниво на опасност од високи температури.

Можно е да е слика од текст кој вели „AeH HeAeлa (01.08) noHeAeлHиK (02.08) Bpeme BTopHиK (03.08) cpeAa (04.08) Bemep 4eTBpToK (05.08) 14 Ao 23 mиH.Tem. (C) maK.Tem. (C) yB 15 Ao 25 35 Ao 13 Ao 23 36 Ao 43 12 Ao 24 9 34 Ao 42 14 Ao 24 9 35 Ao 42 9 34 Ao 9 9“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close