fbpx
Вести

Анѓушев: БДП мора да се огледа во растот на буџетот

Вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев денеска во Струга за фактот дека е подготвен најголемиот буџет досега, одговори дека тоа е нормално.

“Буџетот е нормално да расте, буџетите на сите земји растат. БДП мора да се огледа и во растот на буџетот и ние немаме дилема дека сме на правиот пат”, вели тој.

За јавниот долг,  додаде дека Македонија сега влегува во мирни води во однос на она што се случуваше претходните години.


 

faktor

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close