fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Бачовски објави-Исплатени субвенции за градинарски и овошни култури предадени во преработувачки капацитети

3942 корисници кои предале градинарски култури добиваат финансиска поддршка од 230 милиони денари.

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој денеска ја реализираше исплатата по основ дополнителни директни плаќања за градинарски и овошни култури предадени во преработувачки капацитети.
🟢 3942 корисници кои предале градинарски култури добиваат финансиска поддршка од 230 милиони денари. 🍆🥬🥕
🟢 178 корисници кои предале овошни култури добиваат финансиска поддршка од 16.3 милиони денари. 🍒🍓
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close