fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Бидна договорот-13 за смедеревка и 15 за вранец

Николовски објави цени-Заеднички сите ќе постигнеме историско најголемо зголемување од 30%, односно 3 денари повеќе споредбено со ланските откупни цени.

По денешните долги и исцрпни консултации со винариите и лозарите, постигнавме договор за овогодинешните откупни цени за грозјето, 13 денари за смедеревката, а за вранецот 15 денари.
Заеднички сите ќе постигнеме историско најголемо зголемување од 30%, односно 3 денари повеќе споредбено со ланските откупни цени.
Уште еднаш ја докажуваме нашата грижа за секој еден во овој сектор, лозарите и винариите, објави министерот Љупчо Николовски .
Можно е да е слика од 8 луѓе, седнати луѓе, луѓе што стојат и внатре
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close