fbpx
Вести

Бизнис од кој ќе се наполните со пари

rozi

Бизнисот со рози може да донесе многу пари.

Сите видови успеваат, дождот не им може ништо, а  розите треба да се заштитат од град и мраз.

Одгледувањето цвеќе бара постојан ангажман, континуитет, работна сила, но носи и добра заработка.

За две години ќе заработите двојно повеќе од она што сте го вложиле.

Рози може да се одгледуваат на отворено или во пластеници.

Од половина хектар површина ќе добиете од 30.000 до 35.000 рози.

Потоа розите можете да ги продадете за цена од 40 центи до 1.4 евра, зависно од тоа дали сте познат произведувач или не.

Шанси за извоз има, заработка има, но и ризик кој постои во секоја работа.


 

фактор.мк

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close