fbpx
ВестиМакедонија

Бочварски: Со изградбата на експресниот пат до Кочани го подигнуваме животниот стандард

(Видео) Со изградбата на експресниот пат до Кочани го подигнуваме животниот стандард на преку 170 илјади жители од овој дел на Македонија.

Министерот Бочварски заедно со директорот на ЈП за државни патишта Ејуп Рустеми како и градоначалниците на општините Штип, Кочани, Карбинци и Чешиново Облешево, денеска извршија увид во изградба на втората фаза од експресниот пат Штип-Кочани, делница Крупиште – Кочани.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close