fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Цветан Трипуновски ќе биде министер за земјоделство

Трипуновски – министер за земјоделство, шумарство и водостопанство. Тој ја води партиската комисија за земјоделство и е актуелен дополнителен заменик-министер во ресорот како дел од техничката влада.

Цветан Трипуновски е предложен да биде министер за земјоделство, шумарство и водостопанство во новата влада на Христијан Мицкоски. Тој ја води партиската комисија за земјоделство и е актуелен дополнителен заменик-министер во ресорот како дел од техничката влада.

Трипуновски се смета за добар познавач на состојбите во земјоделието во Македонија

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close