fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Денес и утре најави за пороен дожд и грмежи, услови за краткотрајно невреме

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Ќе биде значително потопло, но во попладневните часови наместа нестабилно со пороен дожд и грмежи.

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Попладне на места, особено во северните делови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, а ќе има и услови за краткотрајно невреме со силен ветер и изолирана појава на град.
Во Скопје сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во делови од котлината ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, а ќе има и услови за краткотрајно невреме.
Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „10 Времето утре 18.05.2024 Град Тмин. Тмакс. опие 27 Тетово Маврово Охрид Битола 9 26 9 11 22 25 Kp. Паланка Ckonje 12 28 Тетово 11 Прилеп Кр.Паланка Св. Николе 9 26 26 Св. Николе Маврово 27 10 12 7 Берово Штип 27 25 म Штип Берово Д.Капила Струмица евгелита 13 12 28 Д. Капита Охрид Прилеп 28 14 Струмица 29 Битола Гевгелига“

 

Можно е да е слика од нацрт и текст

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close