fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Денес се очекува нестабилно време, наместа со пороен дожд и грмежи

Најниска минимална температура утрово од градовите е измерена во Берово 8°C, а највисока во Вeлес 16°C. Најмногу воден наврна на Попова Шапка и во Пожаране, 36 l/m2.

АКТУЕЛНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Денес ќе биде облачно и нестабилно, наместа со пороен дожд и грмежи. Особено од пладневните часови наместа процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен дожд и силни електрични празнења, засилен ветер и услови за локална појава на град.

Можно е да е слика од нацрт и текст

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close