fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Денес топло, преку ноќта се очекува локално невреме

Измерена температура во 08 часот и минимална температура која ова утро е во интервал од 13°C во Берово до 20°C во Велес, Виница и Дојран.

Сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа повремено засилен ветер од југозападен правец. Во ноќните часови кон петок ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме. UV=8
Во Скопје во текот на денот сончево и многу топло, а во ноќните часови нестабилно со пороен дожд и грмежи
Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Времето утре 13.06.2024 Град Тмин. Скопге 18 Тетово Тмакс. 36 16 34 14 Маврово Охрид 26 15 29 Kp. Паланка 15 Ckonje 34 Тетово 17 Битола Прилеп Кр.Паланка Св. Николе Св. Николе 14 33 32 18 Штип Маврово 35 18 36 Берово Штип 12 18 31 Берово Д.Капита Струмица евгелина 17 37 37 Д. Kanuja Охрид Прилеп 20 38 Струмица Бигола Гевгелита ув=8 8 ув“

Во петок на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме со интензивен пороен дожд, силен ветер и услови за појава на град. Потоа за време на викендот ќе преовладува стабилно време, а во почетокот на следната седмица ќе има услови за локален пороен дожд и грмежи.

Можно е да е слика од нацрт и текст

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close