fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Денес во Чачак Србија град колку тениско топче, секое овошје е смачкано и на земја

Во Македонија пеколни горештини, во Србија секое овошје е смачкано и на земја, ова не се памети

Секое овошје е смачкано и на земја, ова не се памети.  Во текот на попладневните часови силно невреме го зафати подрачјето на Западна Србија. Обилниот дожд оштети голем број села, а најкритична е состојбата околу Чачак и Пожега. Град со големина на ореви падна во појеличките села, објави српскиот медиум https://www.kurir.rs/

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close